#BGACTF2012 Ethical Hacking Yarışması Sonuç ve Çözüm Adımları

Güncelleme:1 Eylül 2012

Yarışmanın çözüm adımlarının anlatıldığı dökümana http://www.bga.com.tr/calismalar/BGACTF2012_Cozumleri.pdf adresinden erişim sağlanabilir.

Samsung Galaxy Tab10 hediyeli  Capture The Flag Ethical Hacking yarışması sonuçlandı. Yarışmaya toplamda yaklaşık 500 kişi katıldı ve bunlardan 40 civarı grup adı ile yarıştı.

Yarışma toplam 6 adımdan oluştu ve her bir adım bir sonraki ile bağlantılıydı. Gruplar en fazla 4. adıma kadar gelebildiler. 5. ve 6. adımlar çözülemedi. Çözülemeyen bu adımlar daha sonra yapılacak CTF lerde kullanacaktır.

Yarışmaya katılan herkese çok teşekkür ediyoruz. Gösterdikleri ilgiye ve performansa teşekkürler.

CTF’leri hazırlarken amacımız sadece bir alana yönelip, insanları zorlayacak bulmacalar değil. Bilişim güvenliğinin bir çok alanını kapsayan ve gerçek hayatta tecrübe ettiğimiz hataları CTF’e uyarlamak ve katılan herkesin zevk alarak yarışması ve sonucunda birşeyler öğrenmesi, paylaşmasıdır. Yoksa salt hackerları yarıştırmak veya sırf bazı şeyleri test ettirmek değil. Amacımız eğlenmek ve birşeyler öğrenmek. Gerçek anlamda çok öğretici olduğunu kendi adımıza söyleyebiliriz.


Katılan ve eğlenen herkese teşekkür ediyoruz. Bir sonraki CTF de görüşmek dileğiyle.

Önceki Kayıt

Leave a Reply